تبلیغات
نخونده ردنشی!!! - مارك تراستگن ، ریسك و یا شانس براى بارسلونا
 

رضاعزیزی:امیدوارم لحظات خوبی در نخونده ردنشی داشته باشید

مارك تراستگن ، ریسك و یا شانس براى بارسلونا
نویسنده : رضا عزیزی تاریخ : پنجشنبه 19 دی 1392 کلمات کلیدی : بارسلونا , دروازه بان , دروازه بان جدید بارسا ,
نظرات ()
مارك تراستگن دروازه بان جوان مونشن گلادباخ در آستانه پیوستن به بارسلونا قرار گرفته است تا جانشین ویكتور والدز شود، پیوستن او به بارسا را می توان هم به عنوان ریسك و هم شانس تعبیر كرد.

از هنگامی ویكتور والدز در ماه های گذشته اعلام كرده است كه دیگر مایل تمدید قرارداد خود با باسلونا نیست، سران بارسا مارك تراستگن دروازه بان جوان باشگاه مونشن گلادباخ را به عنوان جانشین والدز مد نظر گرفته اند.

بارسا نیوز

البته شایعاتی در خصوص پیوستن دروازه بانانی دیگر نظیر پپ رینا نیز به بارسا در مطبوعات وجود داشته است، اما سران باشگاه بیشتر تمایل خود را به خدمت گرفتن تراستگن آلمانی نشان داده اند.به ادامه طلب بروید
در روزهای اخیر این دروازه بان 21 ساله اعلام كرده است كه قرارداد خود با باشگاه مونشن گلادباخ را تمدید نخواهد كرد و به این ترتیب به نظر می رسد همه چیز برای پیوستن تراستگن به بارسا در تابستان 2014 فراهم باشد.

تقریبا از سه سال پیش مارك تراستگن به دروازه بان شماره یك مونشن گلادباخ تبدیل شده است و توانسته است شایستگی و سطح بازی بالای خود را در این تیم به نمایش بگذارد. در سال های اخیر مونشن گلادباخ زیر نظر لوسین فاروه پیشرفت خوبی داشته است كه از مارك تراستگن می توان به یكی از عوامل این موفقیت نام برد.

شاگردان لوسین فاروه در فصل2011/12 شگفتی ساز شده و به رتبه چهارم بوندسلیگا رسیدند و تراستگن 20 ساله در آن فصل درخشان ظاهر شد به طوری كه در انتهای فصل تنها مانوئل نویر از بایرن مونیخ، گل های كمتری از تراستگن دریافت كرده بود. در پایان این فصل تراستگن جوان برای اولین بار به تیم ملی آلمان دعوت شد.

اما در فصل بعد 2012/13 مونشن گلادباخ در رده هشتم بوندسلیگا قرار گرفت و تراستگن دو برابر فصل ما قبل آن شاهد عبور كردن توپ از خط دروازه اش بود، علاوه بر این شاگردان فاروه نتوانستند با شكست مقابل دینامو كیف در دیدار پلی اف به مرحله نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا برسند.در نیم فصل 2013/14 تراستگن و مونشن گلادباخ نیز بسیار خوب ظاهر شده اند و توانستند با ایستادن در رده سوم به استقبال سال جدید میلادی روند.

پرسشی كه هم اكنون مطرح می شود این است كه آیا بازیكنی نظیر تراستگن با تجربه كم بازی در بازی های مهم می تواند گزینه ای مناسب برای بارسا، موفق ترین باشگاه فوتبال دنیا در سال های اخیر باشد؟ با در نظر گرفتن این نكته كه تراستگن جانشین والدزی خواهد شد كه شاید در بهترین شرایط دوران فوتبال خود را تجربه می كند.

تراستگن تا كنون هیچ گاه در لیگ قهرمانان بازی نكرده است و همانطور كه گفته شد تنها یك مرتبه در دیدار پلی آف این رقابت ها مقابل دیناموكیف یه میدان رفته است و تجربه خوبی از آن دیدار نیز كسب نكرده است. او تا كنون سه مرتیه در دیدارهای دوستانه برای تیم ملی آلمان نیز به میدان رفته است كه در هر سه این بازی ها، آلمان بازنده بوده است، در اولین تجربه خود در سطح ملی و در دیداری دوستانه قبل از بازی های یورو 2012، آلمان با نتیجه 3-5 مغلوب سوئیس شد.

سه ماه بعد آلمان مقابل آرژانتین به میدان رفت و تراستگن در آن بازی جانشین روبرت تسیلر شد كه در آن بازی اخراج شده بود و در نهایت آن بازی را نیز آلمان 3-1 از دست داد. شاید بدترین تجربه خود در سطح ملی را تراستگن در بازی دوستانه مقابل آمریكا كسب كرده باشد. در آن دیدار تراستگن عملكرد قابل قبولی نداشت و حتی یك مرتبه به اشتباه دروازه خودی را گشود.

به هرحال در یافت 12 گل در سه بازی ملی دوستانه آماری جالب برای او نمی باشد و شاید بتوان دعوت یوگی لوو از رومان وایدنفلر 33 ساله به تیم ملی را به نوعی عدم اعتماد مربی تیم ملی به تراستگن جوان تعبیر كرد.

مونشن گلادباخ یكی از باشگاه های قدیمی آلمان به حساب می آید كه همیشه مقابل حریفانی مثل لوركوزن و یا دورتموند بسیار خوب ظاهر می شود، اما بازی برای بارسلونا  و حضور در ال كلاسیكو و یا بازی های مراحل پایانی لیگ قهرمانان اروپا، در حقیقت بسیار متفاوت تر از چند بازی دوستانه ملی و بازی انتخابی لیگ قهرمانان است.

اما از طرف دیگر تراستگن می تواند در بارسلونا تجربیات ارزنده تری كسب كند و پیشرفت نماید و به عقیده اكثر كارشناسان قابلیت و پتانسیل جانشینی دروازه بانان اسطوره ای تیم ملی آلمان را نیز دارد. الیور كان یكی ار بهترین دروازه بانان تاریخ آلمان در خصوص تراستگن گفته است:"قابلیت های او در این سن و سال شگفتی آور است، او در واقع مانند یك دروازه بان باتجربه عمل می نماید."

سپ مایر دورازه بان بزرگ دهه هفتاد بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان نیز در مرود تراستگن گفته است:"در واقع مارك در سطحی همانند مانوئل نویر است، اما مارك تجربیات بین المللی كمتری دارد، چون نویر برای بایرن مونیخ بازی می كند و شانس حضور مداوم در لیگ قهرمانان را دارد."

تراستگن تا كنون وارد چالش های بزرگی شده است و آنها را با موفقیت نیز پشت سر گذاشته است كه البته به هیچ وجه آسان نیز نبوده اند. او در حالی در سنین نوجوانی به مونشن گلادباخ پیوسته است كه این تیم وضعیت خوبی نداشته است ولی با این تیم تا رتبه چهارمی بوندسلیگا رسیده است. حال او چالش حضور در بارسا را نیز خواهد پذیرفت، اما سران بارسا و تماشاگران این تیم نیز باید صبور باشند و اعتماد به نفس او را تقویت نمایند.

تراستگن توانایی های بسیار بالایی دارد و هنوز پتانسیل پیشرفت نیز در او وجود دارد. پیوستن به بارسلونا به او كمك خواهد كرد تا او بازهم پله های ترقی را با سرعت بیشتری طی نماید. اما به خدمت گرفتن او توسط بارسا در حقیقت ریسكی برای این باشگاه بزرگ است، اما ریسكی كه ارزش انجام آن را دارد و در آینده بی تردید به نفع این باشگاه نیز تمام خواهد شد.»
مرتبط با : اخبار فوتبال و مخصوصا "بارسلونا"
برچسب ها : بارسلونا-دروازه بان-دروازه بان جدید بارسا-.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

 

 

 
آخرین عناوین مطالب
فیسبوک رضا عزیزی:www.facebook.com/reza.azizi.5099