تبلیغات
نخونده ردنشی!!! - عجیب ترین کارهای سرزده از دانشمندان بزرگ تاریخ+عکس
 

رضاعزیزی:امیدوارم لحظات خوبی در نخونده ردنشی داشته باشید

عجیب ترین کارهای سرزده از دانشمندان بزرگ تاریخ+عکس
نویسنده : رضا عزیزی تاریخ : سه شنبه 10 دی 1392 کلمات کلیدی : دانشمندان , دیوانه ترین دانشمندان ,
نظرات ()

لیست دیوانه ترین دانشمندان جهان که توسط یک نشریه علمی منتشر شده است، به معرفی تعدادی از نابغه های تاریخ بشر می پردازد که در عین ارائه ابداعاتی که حیات بشر را متحول کرده اند، از خصوصیات رفتاری عجیبی نیز برخوردار بوده اند.

یوهان كونراد دیپل

وی در كشور آلمان و در قلعه‌ای به نام فرانكشتاین متولد شد.در قرن 17 میلادی به عنوان یك شیمیدان، موفق به ابداع رنگدانه آبی پروس یكی از نخستین رنگ‌های شیمیایی تركیبی در جهان شد. اما اصلی‌ترین و بی‌پایان‌ترین تلاش وی كه شهرت زیادی را نیز برایش به ارمغان آورد، تلاش برای كشف اكسیر حیات یا نامیرایی است. شایعاتی كه درباره آزمایش‌های وی روی اجساد انسان‌ها وجود داشته الهام‌بخش شكل‌گیری شخصیت افسانه‌ای داستان فرانكشتاین بوده است.

متن کامل خبر در ادامه مطلب...

وارنر ون براون


او در سن 12 سالگی قطار اسباب بازیش را از ترقه پر كرده و دریكی از خیابان‌های شلوغ آلمان منفجر كرد. وی در نهایت به عنوان مغز متفكر برنامه‌های موشكی هیتلر دستگیر شد و به عنوان اسیر جنگی به زندان افتاد، اما سال‌ها بعد راه خود را به سوی فضا و اكتشافات فضایی باز كرد.

فریمن دیسون

وی در علم فیزیك و نوشتن داستان‌های علمی تخیلی بسیار چیره دست بوده است. دیسون در سال 1960 نظریه‌ای را مبنی بر نیاز انسان به تولید لایه‌ای محافظتی برای محاصره منظومه خورشیدی و بیشترین استفاده از نور خورشید ارائه كرد. این لایه اكنون با عنوان لایه دیسون شناسایی می‌شود. دیسون به حیات ماورایی اعتقاد داشته و بر این باور بود انسان در چند دهه آینده قادر به برقراری ارتباط با موجودات ماورایی خواهد بود.

ریچارد فین مان


فین یكی از مهمترین دانشمندان قرن بیستم میلادی به شمار می‌رود. وی در كنار مشغله خود به عنوان یك فیزیكدان به موسیقی و طبیعت علاقه بسیاری داشت و موفق به رمزگشایی خط هیروگلیف مایاها شده بود.

جك پارسونز

وی در عین حال كه از پایه گذاران آزمایشگاه رانشی جت به شمار می‌رود به صورت مداوم به تمرین جادو و جادوگری می‌پرداخته است. وی در حال انجام آزمایش‌هایی در محل سكونت خود در اثر انفجاری بزرگ از دنیا رفت.

جیمز لاولاك

این دانشمند زیست محیطی مدرن و مخترع فرضیه بزرگ جهان ابر ارگانیسم، در ارائه پیش‌بینی‌های وحشتناك درباره تغییرات جوی شهرت زیادی داشته است كه اكنون می‌توان به خوبی دید بسیاری از پیش‌بینی‌های وی به حقیقت پیوسته‌است. بر اساس پیش‌بینی وی مرگ تدریجی حدود 80 درصد از جمعیت بشر تا سال 2100 امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

نیكولا تسلا


تسلا فردی است كه در هنگام روشن كردن یك سوئیچ بزرگ الكتریك باید تصویر وی را در ذهن داشت. وی به عنوان مخترع رادیوی بی‌سیم و ژنراتورهایی كه كلید آغاز عصر الكتریك به شمار می‌رود، شناخته می‌شود او یك نابغه دیوانه بود زیرا بسیار كم خوابیده و از بدن خود به عنوان ابزاری رسانا برای نمایش دستاوردهایش در جمع استفاده می‌كرد.

لئوناردو داوینچی

این دانشمند و نقاش محبوب ایتالیایی به گونه یی از میان تمامی شاهکارهای دوران رنسانس، این فرصت را پیدا می کرد تا به جهان نامتعارف نیز سرکی بکشد. در کتاب طراحی های این دانشمند ایتالیایی که اکثراً به صورت قرینه نگاشته شده، سرزمین های عجیبی از ماشین ها و طراحی های شگفت انگیز نهفته است که بسیاری از آنها همچنان نهفته باقی ماند و برخی از آنها نیز از جمله طرح هلی کوپتر اولیه، قرن ها بعد به واقعیت تبدیل شد.

آلبرت انیشتین

او بطور قطع با ارائه ی نظریات فیزیکی متعددی که جهان را متحول ساخته، از نابغه ترین های این لیست ده نفره به شمار می رود. وی علم فیزیک را با ارائه ی نظریه ی نسبیت احیاء کرد و در زمینه های گرانش و کوانتوم به موفقیت های زیادی دست یافت. او همچنین به مسابقه دادن با قایق بادی اش در روزهای بدون باد، تنها به منظور قدرت نمایی بسیار علاقه مند بود.


»
مرتبط با : مطالب ودانستنی های مفید و علمی
برچسب ها : دانشمندان-دیوانه ترین دانشمندان-.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

 

 

 
آخرین عناوین مطالب
فیسبوک رضا عزیزی:www.facebook.com/reza.azizi.5099